آموزش امنیت در وردپرس

بهترین اسکنرهای آنلاین برای شناسایی هک و بدافزارها در سایت وردپرسی

به نام خدا و عرض سلام ، با یک آموزش دیگر در زمینه وردپرس در خدمت شما هستیم، به تازگی یکی از کاربران از ما پرسید: آیا یک راه آسان برای اسکن وب سایت، برای افزایش امنیت سایت وردپرسی، جلوگیری از هک وردپرس و بررسی آسیب پذیری و همچنین شناسایی بد افزارها در وردپرس وجود دارد؟ که ما بر این شدیم تا ابزارهایی برای بررسی سایت وردپرسی شما قرار دهیم.

اگر فکر می کنید وبسایت شما هک شده است، یک اسکنر امنیتی سریع وردپرس می تواند نقطه شروع خوبی باشد. در این مقاله، ما برخی از بهترین اسکنرهای امنیتی وردپرس را به شما معرفی می کنیم که به شما کمک می کند تا امنیت سایت خود را سریع مورد بررسی قرار دهید.

آسیب شناسی سایت
آسیب شناسی سایت

اسکنرهای امنیتی وردپرس چه کاری انجام می دهند؟

آسیب شناسی های آنلاین یا اسکنرهای شناسایی فایل های مخرب می توانند در بررسی وب سایت شما برای خطرات امنیتی بسیار رایج کمک کنند. به عنوان مثال، آنها می توانند به دنبال کد مخرب، لینک های مشکوک، تغییر مسیر مشکوک، نسخه وردپرس و موارد دیگر باشند. البته با این حال، آنها محدود هستند، زیرا نمی توانند تست های مربوط به پایگاه داده وردپرس شما، حساب های کاربری، تنظیمات وردپرس، افزونه ها و موارد دیگر را اجرا کنند.

هکرها می توانند به راحتی کد مخربی را در سایت شما مخفی کرده و این اسکنرها نسبت به آن بی توجه باشند. به همین دلیل توصیه می کنیم از فایروال وب سایت Sucuri استفاده کنید. این یک سرویس امنیتی کامل وب است که هر کد مخربی را حتی قبل از رسیدن به وب سایت شما شناسایی و خنثی می کند.

خب  بیایید نگاهی به برخی از بهترین اسکنرهای وردپرس که می توانید آن را امتحان کنید بیندازیم.

 

14 مورد از بهترین اسکنرهای شناسایی هک ها و بد افزارها و … در وردپرس

1 – Sucuri SiteCheck

امنیت در وردپرس

 

SiteCheck یک ابزار آنلاین از Sucuri، است که بهترین فایروال و سرویس امنیتی وردپرس را داراست و به شما در شناسایی بد افزارها در وردپرس کمک زیادی می کند. این سایت امکان، یک بررسی کامل از وب سایت شما را به همراه شناسایی کدهای مخرب، تزریق اسپم، تعریف وب سایت، و غیره ارائه می دهد.

همچنین وب سایت شما را بر روی چندین لیست ابزار نام دامنه شامل Google Safe Browsing بررسی می کند. ابزار SiteCheck Sucuri نه تنها نشانی اینترنتی را که وارد می کنید اسکن می کند، بلکه صفحاتی را که از آن لینک شده اند، به صورت کامل و سریع اسکن می کند.

 

2 – IsItWP Security Scanner

شناسایی بد افزارها در وردپرس
شناسایی بد افزارها در وردپرس

 

IsItWP Security Scanner اجازه می دهد تا به سرعت وب سایت وردپرس خود را برای بدافزار و سایر آسیب پذیری های امنیتی بررسی کنید. این هم توسط Sucuri طراحی شده و به شما کمک می کند تا به سرعت وب سایت خود را با دستورالعمل های گام به گام به منظور افزایش امنیت در وردپرس بررسی نمایید.

همچنین وب سایت شما را در مرورگر Google Safe و دیگر لیست های سیاه بدافزار بررسی می کند تا مطمئن شوید دامنه شما تمیز است و موردی ندارد.

 

3 – Google Safe Browsing

آموزش امنیت وردپرس
آموزش امنیت وردپرس

 

ابزار مرور ایمن گوگل به شما امکان می دهد تا ببینید آیا یک URL برای بازدید از Google نا امن است یا خیر. گوگل میلیاردها آدرس اینترنتی را نظارت می کند و اگر آنها متوجه شوند وب سایتی درحال توزیع نرم افزارهای مخرب است، آن را  به عنوان ناامن برای بازدید کنندگان معرفی می کنند.این به طور بالقوه می تواند شهرت وب سایت شما را برای کاربرانی که از جستجوی گوگل استفاده می کنند خراب کند یا Google Chrome هنگام بازدید از وب سایت مخرب، یک صفحه هشدار نمایش میدهد.

 

4 – WPScans

افزونه امنیت وردپرس
افزونه امنیت وردپرس

WPScans وب سایت شما را در برابر آسیب پذیری های شناخته شده و کد مشکوک بررسی می کند. آنها فهرستی از آسیب پذیری های شناسایی شده توسط سیستم خود را حفظ می کنند و وب سایت شما را برای این نشت امنیتی بررسی می کنند. همچنین تلاش می کند تا نسخه وردپرس شما، پلاگین های نصب شده و فایل های robots.txt را شناسایی کند. پس از اسکن، نتایج با توضیح هر یک از موارد ارائه می شود.

 

5 – ScanWP

برسی امنیت وردپرس
برسی امنیت وردپرس

 

ScanWP اسکنر وردپرس بسیار کاملی است. و تلاش می کند نسخه وردپرس شمار را شناسایی کند تا ببینید آیا شما از آخرین نسخه .و یا اینکه سایت شما را در آن نشان می دهد.

برچسب وردپرس نشان می دهد که چه نسخه ای از وردپرس را شما استفاده می کنید. برخی از کارشناسان امنیتی معتقدند که این می تواند به هکرها کمک کند تا به طور موثر یک وب سایت را هدف قرار دهند و توصیه می کنند که این برچسب را حذف کنند.

 

6 – WordPress Security Scan

WordPress Security Scan
WordPress Security Scan

 

این اسکنر با تلاش برای شناسایی پلاگین های وردپرس، نام های کاربری ، نسخه وردپرس، قالب فعال و غیره یک تست کامل اجرا می کند. همچنین وبسایت شما را در فهرست مرور ایمن Google بررسی می کند تا مطمئن شود که آن لیست سیاه نشده است. این سایت یک گزارش دقیق از وضعیت سایت شما را با توضیح مختصری از هر مورد فراهم می کند.

 

7 – wprecon

جلوگیری از هک وردپرس
جلوگیری از هک وردپرس

 

wprecon یکی دیگر از ابزار اسکنر وردپرس است. این سایت نسخه وردپرس را تشخیص می دهد که آیا شما به به روز رسانی نیاز دارید، سایت شما را در لیست ایمن مرور Google بررسی، و سپس اقدام به شناسایی پلاگین های نصب شده شما میکند.

همچنین تغییر مسیرها، لینک های خارجی، iframes ها و جاوا اسکریپت ها را اسکن می کند. نتایج در فرمی زیبا با توضیح کاملی برای هر مورد ارائه می شود.

 

8 – Quttera

اسکن وردپرس
اسکن وردپرس

 

Quttera یک ابزار اسکنر آنلاین مفید را ارائه می دهد. این سایت یک تست عمیق از وب سایت شما انجام می دهد تا فایل های مشکوک، کد مخرب، جاسازی های iframe، تغییر مسیر ها و لینک های خارجی را جستجو کند.

همچنین برای دامنه شما در بین پایگاه های داده های لیست سیاه شامل مرورگر ایمن Google، فهرست دامنه های تروجان، PhishTank و موارد دیگر را بررسی می کند. گزارش دقیق به بخش های مختلف تقسیم می شود و شما می توانید بر روی هر مورد برای مشاهده وضعیت اسکن کلیک کنید.

 

9 – Web Inspector

شناسایی بد افزارها در وردپرس
شناسایی بد افزارها در وردپرس

اسکنر امنیت آنلاین وب سایت Inspector یک ابزار مفید دیگر است که می تواند برای تست سایت وردپرسی شما استفاده شود. ابتدا وبسایت خود را در مرورگرهای Google Safe Browser و تحلیلگران کامودو بررسی می کند. سپس، آن را برای دریافت نرم افزارهای مخرب، نرم افزارهای مخرب، کد مشکوک شبیه یک Backdoor وردپرس، کرم، تروجان، iframes، اسکریپت های مشکوک و فایل ها را اسکن می کند.

 

10 – WordPress Vulnerability Scanner

آسیب شناسی وردپرس
آسیب شناسی وردپرس

 

این ابزار سایت شما را برای شاخص آسیب پذیری وب سایت تست می کند. این ابزار نسخه وردپرس شما، پلاگین نصب شده و قالب ها را اسکن می کند، و پلاگین های آسیب پذیر را مورد بررسی قرار می دهد.

این وبسایت همچنین چندین ابزار اسکن دیگر را برای کاربران پیشرفته ارائه می دهد که می توانند در بررسی یک وب سایت مفید باشند.

 

11 – UpGuard Cloud Scanner

امنیت در وردپرس
امنیت در وردپرس

 

UpGuard Cloud Scanner یک ابزار آنلاین دیگر برای اسکن وردپرس شما برای مقابله با خطرات امنیتی و افزایش امنیت سایت وردپرسی است. برای اولین بار سوابق دامنه خود، DNS، پورت های باز و تنظیمات ایمیل را بررسی می کند. دامنه های مبتنی بر دامنه و سرور می توانند نام دامنه شما را خراب کنند یا  برای ارسال هرزنامه یا بدافزار مورد استفاده قرار گیرند.

پس از آن، کد مخرب شناخته شده، الگوهای مخرب، لینک های مشکوک، و تلاش های فیشینگ در نتیجه اسکن در قالبی زیبا برای درک بهتر نمایش داده می شود.

 

12 – urlquery URL Scanner

افزایش امنیت سایت وردپرسی
افزایش امنیت سایت وردپرسی

تکنیک رایج مورد استفاده هکرها و بدافزارها این است که بازدیدکنندگان وب سایت خود را به وب سایت هرزنامه هدایت کنند. این هک ها تنها کاربران غیر ورودی را هدایت می کنند که به آنها اجازه می دهد تا مدت زمان طولانی به آنها توجه شود.

urlquery URL Scanner فقط یک URL مشخص را برای شناسایی کاربران هدایت شده بررسی می کند، یک دانلود بدافزار، کوکی ها و موارد دیگر را بررسی می کند. این اطلاعات را می توان برای تجزیه و تحلیل وضعیت امنیتی وب سایت شما مورد استفاده قرار داد.

 

13 – VirusTotal

جلوگیری از هک سایت

 

VirusTotal یکی دیگر از راه های سریع اسکن URL برای آسیب پذیری های امنیتی و نرم افزارهای مخرب است. این وب سایت URL شما را در ده ها پایگاه داده مخرب بررسی و با ارائه گزارش دقیق و کامل شما را با میزان امنیت سایت خود آشنا می نماید.

 

14 – Norton Safe Web

ابزار بررسی وردپرس
ابزار بررسی وردپرس

 

Norton Safe Web یکی دیگر از ابزارهای مفید برای اسکن سایت شما  و افزایش امنیت سایت وردپرسی است. از تکنولوژی های تشخیص پیشرفته استفاده می کند تا الگوهای معمول بدافزار، فیشینگ و هرزنامه را جستجو کند و باعث جلوگیری از هک وردپرس شما شود.

نتایج تهدیدات را نشان می دهد، تهدیدات را شناسایی می کند. و عوامل مزاحم را نشان می دهد. یک وب سایت تمیز مقدار 0 را در هر سه اسکن دریافت می کند. اگر وب سایت شما ناامن باشد، تهدیدات شناسایی شده را نشان می دهد که می تواند به شما کمک کند که بیشتر به بررسی و حل مشکل بپردازید.

 

امیدواریم که این مقاله به شما در پیدا کردن برخی از بهترین اسکنرهای سایت های وردپرسی و همچنین آموزش امنیت وردپرس کمک کند.

از اینکه این مطلب را تا پایان مطالعه نمودید از شما ممنونیم. اگر این مقاله را دوست داشتید، با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

 

آموزش های دیگر در این زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 13 =