رفع خطای Allowed memory size و افزایش حافظه در وردپرس

با عرض سلام و احترام خدمت کاربران پی تم, در این مطلب قصد آموزش رفع یکی از مشکلاتی که گاها در وردپرس با آن روبه رو می شوید را داریم.  در این مطلب سعی شده که بصورت بسیار ساده نحوه رفع این مشکل بیان شود. پس در ادامه با ما همراه باشید …

خطای Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 786432 bytes)  در وردپرس:

یکی از خطاهای شایع در وردپرس, خطای Allowed memory size می باشد. برای رفع این مشکل فقط کافیست تا محدودیت حافظه php را در وردپرس افزایش دهیم.

 

Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 786432 bytes)
Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 786432 bytes)

 

وردپرس به زبانPHP نوشته شده است، که زبان برنامه نویسی سمت سرور می باشد. هر وبسایت وردپرسی به یک میزبان (هاست) نیاز دارد تا بتواند به درستی کار کند.

سرورهای وب(هاست) مانند یک کامپیوتر هستند. آنها برای ذخیره برنامه های چندگانه در همان زمان نیاز به حافظه دارند. مدیران سرور مقدار حافظه خاصی را به برنامه های مختلف از جمله پی اچ پی اختصاص می دهند.

هنگامی که کدهای سایت وردپرس شما نیاز به حافظه بیشتری نسبت به حافظه اختصاص داده شده پیش فرض دارند، با این خطا در سایت خود مواجه می شوید. و یا ممکن است این خطا خود را با ظاهر شدن صفحه سفید در وردپرس و سایت شما نشان دهد.

Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 2348617 bytes)

به طور پیش فرض و خودکار، وردپرس سعی می کند محدودیت حافظه پی اچ پی را در صورتی که کمتر از 64 مگابایت باشد افزایش دهد. با این حال، 64MB اغلب به اندازه کافی بالا نیست.

پس از گفتن این موارد، بیایید ببینیم چگونه می توان محدودیت حافظه پی اچ پی را رفع و اقدام به افزایش حافظه وردپرس کرد.

 

افزایش حافظه وردپرس و رفع خطای Allowed memory size در وردپرس:

برای حل این مشکل ابتدا وارد روت هاست خود شوید و فایل wp-config.php را باز کنید. سپس دنبال خطی که حاوی جمله ‘That’s all, stop editing! Happy blogging.’ می باشد بگردید و قطعه کد زیر را دقیقا قبل از آن اضافه نمایید (مانند تصویر زیر).

 

خطای Memory Exhausted در وردپرس
خطای Memory Exhausted در وردپرس

 

define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '256M' );

 

این کد محدودیت حافظه پی اچ پی را تا 256 مگابایت افزایش می دهد.

پس از انجام این کار، باید تغییرات خود را در فایل wp-config.php ذخیره کنید. شما هم اکنون می توانید سایت وردپرس خود را ببینید و خطای Memory Exhausted در وردپرس باید ناپدید شده باشد.

توجه داشته باشید: اگر این راه حل برای شما کار نمی کند، به این معنی است که هاستینگ سایت شما اجازه نمی دهد که وردپرس اقدام به افزایش حافظه کند. شما باید از هاستینگ خود بخواهید تا محدودیت حافظه پی اچ پی شما را به صورت دستی افزایش دهد.

 

 

آموزش های دیگر در این زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هفت =