مشکلات استفاده از قالب نال شده

چرا نباید از قالب و افزونه های نال شده در وردپرس استفاده کنیم

با عرض سلام خدمت شما کاربران پی تم, در این مقاله قصد داریم تا شما را با مشکلات استفاده از قالب و افزونه های نال شده آشنا نماییم. در ادامه به بیان دلایلی در این زمینه می پردازیم پس با ما همراه باشید …

خیلی از کاربران وردپرس می پرسند که چرا نباید از قالب و افزونه های وردپرسی که بصورت نال شده در سطح وب موجود است استفاده کنند. در این مقاله، ما به شما خواهیم گفت که چرا باید از تم ها و پلاگین های وردپرس نال شده اجتناب کنید، مخصوصا اگر شما در مورد وب سایت خود جدی و حساس هستید.

قالب و افزونه نال شده وردپرس چیست؟

قالب و افزونه های نال شده در واقع یک کپی از نسخه اصلی قالب یا افزونه بوده که بصورت غیر قانونی در سطح وب اشتراک گذاشته می شود. خیلی ها می گویند چون این موارد رایگان هستند و نیازی به پرداخت هزینه های زیادی برای خرید نسخه اورجینال قالب یا افزونه ندارند پس از قالب و افزونه های نال شده استفاده کنیم؟!

در جواب این کاربران باید گفت:  این درست است که شما برای استفاده از محصولات نال شده نیازی به پرداخت هزینه ندارید، اما اغلب بعد از مدتی هزینه های بیشتری را باید بدهید. همچنین باعث می شود شرکت های توانمندی که در زمینه وردپرس فعالیت می کنند ضرر و زیان زیادی کنند.

اما مهمتر از همه، امنیت و یکپارچگی وب سایت ها را با استفاده از این قالب ها و پلاگین های نال شده وردپرس به خطر می اندازد و باعث هک سایت وردپرس می شود. بله استفاده از این قالب ها و پلاگین های نال شده یک از دلایل اصلی هک شدن وب سایت های وردپرسی می باشد.

در ادامه  دلایلی را برای پرسش به این سوال “چرا نباید از قالب و افزونه های نال شده در وردپرس استفاده کنیم؟”  و همچنین مشکلات استفاده از قالب نال شده را بیان خواهیم نمود.

 

1. امنیت وردپرس

چرا نباید از قالب و افزونه های نال شده در وردپرس استفاده کنیم
چرا نباید از قالب و افزونه های نال شده در وردپرس استفاده کنیم

 

پلاگین ها و تم های وردپرس نال شده برای امنیت وردپرس بسیار خطرناک هستند. و ممکن است حاوی کدها و نرم افزارهای مخربی باشند و به وبسایت شما آسیب بزنند.

کدها و نرم افزارهای مخرب می توانند در بین فایل های مختلف پنهان شوند که این مسئله امکانی را به هکر می دهد تا به وب سایت شما نفوذ کرده و اقدام به خراب کاری و هک سایت وردپرس شما کند.

حتی ممکن است شما اطلاعات سایت خود را در پی هک شدن از دست بدهید. همچنین سایت شما ممکن است از نتایج موتورهای جستجو  بعلت دارا بودن کدها و نرم افزارهای مخرب حذف شود و این برای سایت و سئو سایت وردپرس بسیار بد است.

2. حریم خصوصی

 

قالب و افزونه های نال شده
قالب و افزونه های نال شده

 

تم ها و پلاگین ها نال شده می توانند انواع مختلفی از کد مخرب را در داخل خود پنهان داشته باشند. که می تواند شامل کد هایی باشد که اطلاعات را از سایت وردپرس شما سرقت کرده و به هکر ارسال کنند و باعث هک سایت وردپرس شما شوند.

این اطلاعات ممکن است شامل نام کاربری، آدرس ایمیل و گذرواژه شما باشد. اگر شما فروشگاه اینترنتی یا یک وب سایت عضویت دارید، اطلاعات شخصی مشتریان شما نیز می تواند در معرض خطر باشد. شناسایی این نوع هک ها سخت است و ممکن است وردپرس بخوبی کار کند در عین حال که اطلاعات نیز به هکر ارسال می شود.

 

3. سئو سایت وردپرس

 

سئو سایت وردپرس
سئو سایت وردپرس

 

قالب نال و افزونه نال می تواند سئو سایت وردپرس شما را به طور کامل از بین ببرد. این قالب و افزونه های نال شده می توانند لینک های هرزنامه را به وب سایت شما اضافه کنند و یا کاربران شما را به وب سایت های بد و یا تبلیغاتی هدایت کنند. و باعث کاهش رتبه سئو سایت وردپرس شما می شود.

این فعالیت ها توسط مدیر سایت به سختی شناسایی می شوند، زیرا لینک ها به خوبی در کدها پنهان شده اند. به احتمال زیاد هنگامی که شما می خواهید به سایت خود وارد شوید به پیشخوان هدایت نمی شوید. با این حال، موتورهای جستجو به سرعت متوجه این موضوع خواهند شد و وب سایت شما را با کاهش رتبه جستجو و یا ثبت در لیست سیاه مجازات می کنند.

شما مجبور هستید ماه ها وقت خود را برای بهبود رتبه بندی سایت خود در موتورهای جستجو صرف کنید و گاهی حتی ممکن است یک سایت جدید را از ابتدا ایجاد کنید.

 

4. مسائل قانونی و شرعی

 

افزایش امنیت سایت وردپرس
افزایش امنیت سایت وردپرس

 

بسیاری از تم ها و افزونه های وردپرس اپن سورس هستند، اما برخی از آنها با دو نسخه رایگان و پولی منتشر می شوند. و به این معنی است که برخی از قسمت های کدها توسط قوانین کپی رایت محافظت می شوند. و اگر شما از یک تم یا افزونه نال شده استفاده کنید، رسما شما اجازه قانونی برای انجام این کار را ندارید. همه اینها می توانند به مراحل قانونی منجر شوند که در آن ممکن است شما مبلغ هنگفتی را بابت جریمه پرداخت کنید (در ایران قانون کپی رایت نیست) و این یکی دیگر از مشکلات استفاده از قالب نال شده می باشد.

 

5. عدم دسترسی به آپدیت های بعدی

 

تم و پلاگین نال
تم و پلاگین نال

 

بیشتر تم و پلاگین های وردپرس به طور مرتب بروزرسانی هایی را برای رفع اشکالات، اضافه کردن ویژگی های جدید و مسائل امنیتی ارایه می کنند. تم و پلاگین نال وردپرس نمی توانند این بروز رسانی ها را دریافت کنند زیرا آنها یک لایسنس معتبر ندارند.

و این مسئله باعث می شود که شما از نسخه های قدیمی که دارای مشکلات و باگ های امنیتی هستند استفاده کنید و همین باعث به خطر افتادن سایت و احتمال هک سایت وردپرس شما می شود.

وردپرس نیز خود را به طور مرتب به نسخه های جدید بروز می کند و گاهی اوقات قالب و افزونه ها باید بروز شوند تا با آخرین نسخه وردپرس سازگار باقی بمانند. از آنجایی که تم یا پلاگین نال شده را نمی توان بروز کرد، ممکن است وبسایت شما دچار مشکل و یا غیرقابل دسترسی شود.

 

6. مستندات آموزشی و پشتیبانی

 

هک سایت وردپرس
هک سایت وردپرس

 

یکی دیگر از مشکلات استفاده از قالب نال شده عدم ارایه آموزش کار با محصول و پشتیبانی می باشد. در برخی موارد حتی کاربران پرطرفدار وردپرس نیاز به پشتیبانی و آموزش دارند تا به درستی از قالب ها و پلاگین های حرفه ای وردپرس استفاده کنند.

توسعه دهندگان این محصولات وقت زیادی را صرف پشتیبانی و ایجاد مستندات آموزشی برای کاربران خود می کنند. آنها حتی متخصصان پشتیبانی را برای پاسخ به سوالات استخدام کرده و به طور مرتب آموزش های جدیدی اضافه می کنند.

اما اگر از یک تم یا افزونه وردپرس نال شده استفاده می کنید، شما خودتان هستید و خودتان. و شما نمیتوانید از توسعه دهندگان بخواهید که به شما کمک کنند. در برخی موارد شما حتی به مستندات آموزشی نیز دسترسی ندارید.

 

7. استفاده غیر مجاز از نوآوری جلوگیری می کند

 

قالب و افزونه نال شده

در حال حاضر برخی ممکن است استدلال کنند که این یک نرم افزار کوچک است و من این کار را انجام می دهم. زیرا در حال حاضر نمی توانم هزینه آن را بپردازم. با این حال، این بخش کم از کد نیز، نتیجه مهارت، استعداد و کار سخت است. و شما با استفاده از نسخه های تم و پلاگین نال شده در واقع ادامه فعالیت را برای آنان کم رنگ می کنید.

 

8. فراوانی نسخه های رایگان جایگزین

 

تم و پلاگین نال
تم و پلاگین نال

 

هیچ دلیلی برای استفاده از تم و پلاگین وردپرس نال شده وجود ندارد. مهم نیست که چه قالب یا پلاگین وردپرسی را انتخاب می کنید، همیشه بیش از یک جایگزین مناسب برای آن وجود دارد. در واقع، بسیاری از پلاگین های پریمیوم وردپرس نسخه های محدودی را برای کمک به شما در شروع کار دارند.

نیاز به یک فرم تماس دارید؟ با نسخه رایگان WPForms Lite شروع به کار کنید. نیاز به گوگل آنالیز دارید؟ نسخه رایگان MonsterInsights را امتحان کنید. برای تم های وردپرس، از بهترین تم های رایگان وردپرس به صورت کاملا آزادانه یکی انتخاب را انتخاب کنید.

 WordPress.org دارای هزاران پلاگین و تم رایگان است. برخی از آنها حتی از بسیاری از محصولات پریمیوم نیز بهتر هستند. مهمتر از همه، شما می توانید آنها را به صورت قانونی بر روی وردپرس خود استفاده کنید.

 

از اینکه این مقاله را تا انتها مطالعه کردید از شما ممنونیم.

 

آموزش های دیگر در این زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − یک =