حالت دیباگ وردپرس

آموزش کار با حالت دیباگ وردپرس

به نام خدا و با عرض سلام خدمت شما کاربران گرامی در خدمت شماییم با آموزش حالت دیباگ در وردپرس, حتما شما هم تا بحال با خطاهایی در سایت و یا پیشخوان وردپرس خود مواجه شده اید. حال اینکه این خطاها به چه علت میباشند و آیا مشکلی را برای سایت شما ایجاد میکنند را در ادامه بررسی میکنیم.

حالت دیباگ وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟

گاهی اوقات ممکن سایت شما دچار مشکل شده و بخوبی لود نشود مثلا وقتی سایت را باز میکنید صرفا یک صفحه سفید مشاهده می نمایید. در آن لحظه شاید برای شما کمی سخت باشد که بخواهید از میان این همه کد و افزونه, موردی که باعث این مشکل شده است را پیدا کنید. برای همین وردپرس قابلیتی را در خود برای کمک به شما و حل سریع این موضوع ارایه کرده که به آن حالت دیباگ وردپرس میگویند. در واقع وردپرس این حالت را صرفا برای عیب یابی ایجاد کرده تا طراحان و توسعه دهندگان سایت بتوانند بسرعت موارد و مشکلات را بررسی و مرتفع نمایند.

فعال بودن حالت دیباگ وردپرس
فعال بودن حالت دیباگ وردپرس

نحوه فعال سازی دیباگ وردپرس و عیب یابی وردپرس

برای فعال کردن حالت دیباگ در وردپرس باید ابتدا وارد هاست خود شده و روی گزینه file manager کلیک کنید تا به صفحه مدیریت فایل‌ها در هاست هدایت شوید و سپس به پوشه public_html بروید.

در پوشه public_html به دنبال فایل wp-config.php بگردید و آنرا ویرایش نمایید. در کدهای این فایل به دنبال عبارت WP_DEBUG باشید. برای راحتی کلیدهای Ctrl+F صفحه کلید را بزنید تا جستجو مرورگر باز شود و عبارت WP_DEBUG را در آن درج کنید تا برایتان سریع پیدا کند.

حالا که کد را پیدا کردید اگر در آن مقدار true بود یعنی حالت دیباگ و عیب یابی وردپرس برای شما فعال است. و اگر مقدار آن false بود یعنی این حالت برای شما غیرفعال میباشد.

فعال سازی حالت عیب یابی وردپرس
فعال سازی حالت عیب یابی وردپرس

غیرفعال کردن نمایش خطاهای دیباگ وردپرس

گاهی اوقات پیش میاد که سایت شما خوب کار میکنه و مشکلی نداره اما در سایت یا پیشخوان هشدارها (warning) و نکاتی که حالت خطا را دارد برای شما نمایش داده میشود. این موارد معمولا با آپدیت وردپرس و یا آپدیت افزونه ها رخ میدهد. برای رفع این خطاها کافیست کدهای زیر را درست قبل از خط /* That’s all, stop editing! Happy blogging. */ در فایل wp-config.php قرار داده و آن را ذخیره کنید تا این موارد غیرفعال شوند.

غیرفعال کردن حالت دیباگ وردپرس
غیرفعال کردن حالت دیباگ وردپرس


ini_set('display_errors','Off');
ini_set('error_reporting', E_ALL );
define('WP_DEBUG', false);
define('WP_DEBUG_DISPLAY', false);

آموزش های دیگر در این زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =